Msza św. rozpoczynająca Dożynki Gminne w Bierutowie 2017

W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej  w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Solnikach Małych ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski odprawił uroczystą Mszę św. z okazji Gminnych Dożynek  2017 roku. Przed Mszą św. ksiądz proboszcz poświecił, rozstawione przed kościołem,  wieńce dożynkowe z miejscowości należących do Miasta i Gminy Bierutów. We Mszy św. uczestniczyły władze Miasta i Gminy Bierutów: Pani Marianna Jarząb - Przewodnicząca Rady Miejskiej, Pan Władysław Bogusław Kobiałka z żoną, Pan Andrzej Czechowski - Wiceburmistrz Bierutowa, radni, urzędnicy i liczne grono parafian oraz delegacje z wszystkich miejscowości. W trakcie Mszy św. dary ofiarne: chleb dożynkowy i wino, na ołtarzu złożyli starostowie dożynek, a wierni odnowili Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Uroczystość śpiewem ubogacił chór parafialny  pod kierownictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, którzy zasiadł za organami. W trakcie kazania ksiądz proboszcz wskazał na trud rolników, dzięki którym mamy chleb, który jest powiązany z Misterium Mszy św. Po Mszy św. ksiądz proboszcz podziękował rolnikom i uczestnikom Mszy św. i życzył wszystkim miłego uczestnictwa w święcie plonów. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny odśpiewano pieśń "Boże coś Polskę". [Zdjęcia A. Wojtkowiak].

Uroczystość odpustowa w parafialnym Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Solnikach Małych 2017

W dniu 15 sierpnia 2017 roku w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny bierutowscy parafianie pod duchowym przewodnictwem księdza Sebastiana udali się na pieszą pielgrzymkę do parafialnego Sanktuarium Maryjnego, do kościoła w Solnikach Małych  na uroczystość odpustową. Podczas drogi pątnicy śpiewali pieśni maryjne i odmawiali różaniec. Po przybyciu do kościoła w Solnikach Małych, przed Mszą św. odbył się koncert chóru parafialnego, który wykonał pieśni maryjne i ubogacił śpiewem uroczystość. Uroczystą Msze św. odpustową odprawił i kazanie wygłosił ksiądz Grzegorz Ławniczak, który również pobłogosławił i poświęcił  wieniec dożynkowy  oraz bukiety ziół i kwiatów. Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna, a po niej wierni odśpiewali uroczyste "Te Deum" . Na zakończenie Mszy św.  ksiądz Proboszcz Ryszard Znamirowski podziękował księdzu Grzegorzowi za przewodniczenie uroczystości odpustowej oraz wszystkim za jej zorganizowanie i uświetnienie, a wierni  w intencji Ojczyzny odśpiewali "Boże coś Polskę".

Złoty jubileusz  małżeństwa Państwa Eugenii i Witolda Wysockich

W sobotę 12 sierpnia 2017 roku ksiądz wikariusz Sebastian w Kościele św. Józefa w Bierutowie odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Państwa Eugenii i Witolda Wysockich z okazji jubileuszu 50-cio lecia zawarcia małżeństwa. Msze św. poprzedził koncert chóru parafialnego, który ubogacił sprawowaną liturgię. We Mszy św. uczestniczyli członkowie rodziny Szanownych Jubilatów oraz liczna grupa parafian. Na zakończenie Mszy św. ksiądz Sebastian złożył Jubilatom życzenia i udzielił specjalnego błogosławieństwa. Po nabożeństwie życzenia Jubilatom złożyli również chórzyści, gdyż Pan Witold jest czołowym chórzystą od początku działalności chóru parafialnego w Bierutowie. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Szanownym Jubilatom życzymy wielu łask Bożych i doczekania następnych jubileuszy.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórko-Gorzowskiej

Głogów- Jasna Góra 2-12 sierpnia 2017 roku

W niedzielę Przemienienia Pańskiego w godzinach popołudniowych do Bierutowa dotarli uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej.  Po przybyciu pątnicy udali się na kwatery. O godzinie 20-tej w Kościele św. Katarzyny wraz z parafianami uczestniczyli w wieczornym nabożeństwie. Następnie udali się na nocny wypoczynek. W poniedziałek o godzinie 7.30 pielgrzymka wyruszyła w dalszą drogę. Niech w drodze do Czarnej Madonny błogosławi pielgrzymom Chrystus! Ksiądz Proboszcz Ryszard Znamirowski dziękuje wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów.

Wspomnienie pielgrzymki do Fatimy w obiektywie Pana Anatola Warzyńskiego 2017 ciąg dalszy.

XXXVII Piesza Wrocławska Pielgrzymka na Jasną Górę 2017

W dniu 4 sierpnia 2017 roku przez Bierutów pielgrzymowali uczestnicy XXXVII Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymki do Królowej Polski na Jasną Górę. W parku na Karwińcu pielgrzymi mieli postój. W trakcie postoju wraz z parafianami uczestniczyli we Mszy św. Po Eucharystii, dzięki gościnności i staraniom parafian, a w szczególności mieszkańcom Karwińca, pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego zostali poczęstowani dwudaniowym, postnym, jak na piątek przystało, smacznym  obiadem. Po krótkim odpoczynku pielgrzymi udali się w dalszą drogę. Niech na tej drodze błogosławi im Chrystus i wpiera ich Jego Matka. Serdecznie pozdrawiamy mieszkanki naszej parafii, które podjęły pielgrzymi trud. Wszystkim, którzy pomagali w ugoszczeniu pielgrzymów serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać!

Wspomnienie pielgrzymki do Fatimy w obiektywie Pana Anatola Warzyńskiego 2017

Wspomnienie pielgrzymki do Fatimy w obiektywie Pani Małgorzaty 2017

Świetlica parafialna 2017

Pielgrzymka Szczecinska 2017